Aktuality

Jaro je období plné vůní, barev a dobré nálady. Přeji vám krásné jarní dny plné sluníčka a hodně pohody! 🌞🐰

PESTRÁ KRAJINA 2023
V rámci programu Pestrá krajina bylo 23. ledna 2024 v aule České zemědělské univerzity v Praze oceněno pět farem. Naše farma společně s třemi farmami získala zlatou medaili.
Tento program upozorňuje na zemědělské přístupy, které propojují ekonomickou prosperitu a šetrný vztah k přírodě. Různě zaměřené farmy posuzují odborníci, kteří hodnotí přínosy hospodařsky-krajinných konceptů pro zdraví půdy, místní biodiverzitu nebo např. uchování vody v krajině.

Přejeme Vám hodně štěstí, zdraví a mnoho osobních i pracovních úspěchů v novém roce.🎄❄️❤️

TIP na výlet – Pasecká skála ☀️

Nedaleko od obce Rokytno u Nového Města na Moravě se nachází skalní útvar Pasecká skála. U silnice je malé parkoviště. Odsud se vydáte po zelené značce ke skále. Po několika minutách spatříte tři skalní útvary Omšelý kámen, Vyhlídka a Pernštejn.

Přijeďte si užít víkend k nám na Vysočinu☀️ 

Veselé Velikonoce! 🐰🐣

Údolí Chlébského potoka

Již v roce 1953 bylo hluboce zařízlé údolí Chlébského potoka vyhlášeno jako přírodní rezervací pro výskyt bledule jarní, která zde vykvétá vždy na jaře a přiláká velké množství  návštěvníků.

Vykvétají zde doslova tisíce bledulí, které vytvářejí rozsáhlý bílý koberec. Bledule uvidíte už od soutoku potoku se Svratkou, ale čím výše budete stoupat, tím bude bledulí více. Jakmile přejdete samotné Chlébské, které má chalupy posazené do prudkých strání, objevíte opravdové bílé moře.

Získali jsme zlatý certifikát od Baby Friendly. 

I u nás na Vysočině jsou ideální podmínky na lyžování. Sbalte si lyže a zajeďte si na svah do Ski areálu Jimramov v Novém Jimramově nebo Ski Harusův kopec v Novém Městě na Moravě. Oba areály mají dětské sjezdovky pro lyžování a jiné hrátky na sněhu.

Nové Město na Moravě: https://www.skiharusak.cz , Nový Jimramov: http://www.skijimramov.cz 

U nás ve Sněhulákově ☃️❄️

Přejeme krásné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody ❤️🎄 

 Podzim 🍁🍂

Fantasymuzeum 🤖

V malé vesničce Černvír, blízko hradu Pernštejn, vybudoval p. Krištof na půdě FANTASYMUZEUM. Jeho plastiky jsou inspirovány díly J. Verna, K. Zemana a K. Čapka. Při tvorbě svých děl používá industriální odpad-plasty, železo, hliník, sklo a dřevo.
 

POLIČKA plná her!

Muzeum v Poličce připravilo výstavu deskových a společenských her pro všechny. Čekají na vás hry nové, ale i  léty    prověřené, hry pro celou partu i jednotlivce, pro malé i větší, hry klasické i moderní. Výstava nabízí rozsáhlou sbírku PEXES. 

 

Veselé Velikonoce!

 

Slevový voucher

Chystáte se vyrazit lyžovat na Vysočinu? Využijte slevového voucheru s 10% slevou na skipas u Ski snowparku Harusův kopec u Nového Města na Moravě nebo v Skiareálu Jimramov. Na portálu vysocina.eu najdete odkaz na slevový voucher, který po zaregistrování příjde na email. Voucher je nutné vytisknout a předložit na pokladně. Zájemci ho mohou získat opakovaně. Kampaň trvá až do 31. března 2022.

Poděkování

Zapojili jsme se do projektu poděkování „Sestřičky, děkujeme aneb Péče nás spojuje – přijeďte si k nám odpočinout“.

Věnovali jsme dva pobyty pro zdravotníky, kteří to v nedávné době měli obtížné a přesto byli připraveni nám vždy pomoci.

Záleží nám, aby děti byly u nás v bezpečí. Proto jsme instalovali v každém apartmánu ke schodům bezpečnostní dvířka.